Celem konsultacji jest zebranie uwag oraz opinii na temat założeń, kierunków i form wsparcia zawartych w projekcie programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 - 2027. Konsultacje społeczne potrwają od 28 lipca do 30 września 2021 r., a projekt dokumentu jest dostępny na stronach internetowych pod adresami:
www.rpo.lubelskie.pl,
www.lubelskie.pl oraz
www.umwl.bip.lubelskie.pl.
W ich trakcie, oprócz omówienia projektu programu zaprezentowane zostaną szczegóły dotyczące procesu programowania nowej perspektywy finansowej, które będą obowiązywać państwa członkowskie w kolejnych latach oraz zmiany w stosunku do perspektywy na lata 2014-2020.
24 spotkania w 3 tygodnie
Dzięki uprzejmości władz powiatów i miast na prawach powiatu, zorganizowanych zostanie w sumie 24 spotkań (na ten moment będą się odbywały stacjonarnie):
- Powiat Lubartowski 18 sierpnia
- Powiat Świdnicki 18 sierpnia
- Lublin 18 sierpnia
- Powiat Łukowski 23 sierpnia
- Powiat Radzyński 23 sierpnia
- Powiat Krasnostawski 26 sierpnia
- Powiat Chełmski 26 sierpnia
- Powiat Biłgorajski 26 sierpnia
- Powiat Włodawski 27 sierpnia
- Powiat Łęczyński 27 sierpnia
- Powiat Parczewski 27 sierpnia
- Powiat Puławski 30 sierpnia
- Powiat Tomaszowski 30 sierpnia
- Powiat Kraśnicki 31 sierpnia
- Powiat Janowski 31 sierpnia
- Powiat Opolski 31 sierpnia
- Biała Podlaska 2 września
- Powiat Bialski 2 września
- Powiat Lubelski 2 września
- Zamość 3 września
- Powiat Zamojski 3 września
- Powiat Hrubieszowski 3 września
- Chełm 15 września
- Powiat Rycki 16 września
Porozmawiają o przyszłych Funduszach Europejskich
Spotkania zakładają przedstawienie projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 z podziałem na trzy części (z uwzględnieniem wszystkich jego priorytetów). Pierwsza pozwoli na otwarcie spotkania i powitanie gości przez gospodarza miejsca. Znajdzie się w niej również omówienie przez przedstawiciela Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego obszarów ujętych w programie z uwzględnieniem podstawowych założeń konsultowanego dokumentu.
Druga część, prezentowana będzie przez pracowników Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości oraz Departamentu Wdrażania EFRR Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, dotyczyć ona będzie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w tym:
- badań i Innowacji oraz transformacji gospodarczej i cyfrowej (Priorytet I Badania naukowe i innowacje; Priorytet II transformacja gospodarcza i Cyfrowa),
- środowiska i transportu (Priorytet III Ochrona środowiska i klimatu; Priorytet IV Efektywne wykorzystanie energii; Priorytet V Zrównoważony system transportu),
- infrastruktury społecznej (Priorytet VI Rozwój infrastruktury społecznej i zdrowotnej),
- rozwoju zrównoważonego terytorialnie (Priorytet X Rozwój zrównoważony terytorialnie).
Trzecia dotyczyć będzie wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego +. Prezentować ją będą pracownicy Departamentu Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, a ich wystąpienia odnosić się będą do szeroko pojętego kapitału ludzkiego, tj. potrzeb rynku pracy, włączenia społecznego oraz edukacji (Priorytet VII Zwiększanie spójności społecznej, Priorytet VIII Zaspokajanie potrzeb rynku pracy; Priorytet IX Lepsza edukacja). W trakcie spotkań zaplanowana jest również dyskusja z uczestnikami.
Więcej informacji o konsultacjach programu można zasięgnąć pod numerem telefonu: 81 47 81 461.