Jesteś tutaj > Aktualności Budowa siłowni zewnętrznej przy ul. Fabrycznej w Bełżycach
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
Mapa Bełżyc
Zdjęcie dwóch osób z wagą i młotkiem sędziowskim
Nieodpłatna pomoc prawna
Platforma zakupowa
Platforma zakupowa

Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze

Stawki podatkowe obowiązujące w 2024 roku
Na grafice widnieją cztery osoby, u góry grafiki znajduje się biały napis o treści  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców 2021.  Na dole znajduje się napis Liczymy się dla Polski !
Narodowy Spis Powszechny
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP
Grafika zawiera po lewej stronie flagę Polski, a po prawej stronie widnieje godło Polski
Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Grafika zawiera po lewej stronie flagę Polski, a po prawej stronie widnieje godło Polski
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Logo Powiatu Lubelskiego na białym tle. Pod tłem zdjęcie Lublina.
Powiat Lubelski
Logo PROEKOB na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Proekob
Logo Firmy na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Miasto i biznes
Grafika zawiera po lewej stronie flagę Polski, a po prawej stronie widnieje godło Polski
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Aktualności

Grafika przedstawia loga unijne, poniżej napis: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” i Budowa siłowni zewnętrznej przy ul. Fabrycznej w Bełżycach. Opublikowano dn. 17-10-2022

Budowa siłowni zewnętrznej przy ul. Fabrycznej w Bełżycach

W dniu 13 października 2022 r. została oddana do użytku siłownia zewnętrzna przy ulicy Fabrycznej w Bełżycach, którą zrealizowano w ramach operacji pn.: „Budowa siłowni zewnętrznej przy ul. Fabrycznej w Bełżycach” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie 4.6. „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”

Uroczystą wstęgą przeciął p. Ireneusz Łucka – burmistrz Bełżyc oraz p. Jadwiga Węglińska – radna Rady Miejskiej. Na otwarciu obecna była p. Małgorzata Olechowska – kierownik LGD „Kraina wokół Lublina”. To właśnie za pośrednictwem LGD nasza gmina przystąpiła do konkursu i uzyskała dofinansowanie. 
Pan Ireneusz Łucka poinformował przybyłych mieszkańców o celach inwestycji oraz zachęcił do czynnego uprawiania sportu. Prezentacji siłowni towarzyszył instruktaż w wykonaniu p. Grzegorza Pietrzaka właściciela Siłowni „Haryzma”, zebrani dowiedzieli się jak prawidłowo i w bezpieczny sposób korzystać z poszczególnych urządzeń. 
Do dyspozycji mieszkańców oddano łącznie 10 urządzeń, w tym dwa (motyl rewers integracyjny oraz kołowrotek) przystosowane są dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pozostałe to orbitrek, motyl rewers, drabinka, koła tai chi i ster, wyciąg górny podwójny, steper i twister, biegacz i orbitrek oraz masażer poziomy i pionowy.
W ramach operacji zagospodarowano teren siłowni poprzez montaż małej architektury typu: kosze na śmiecie,  ławki, stojak na rowery, wykonano oświetlenie terenu przez lampy ledowe zasilane panelami fotowoltaicznymi, budowę chodnika i utwardzenie terenu z kostki brukowej pod urządzeniami do ćwiczeń. Wysokość przyznanej pomocy: 60 448,00 zł. Wartość całkowita zadania to ok. 160 000 zł.
Inwestycja ma charakter niekomercyjny. Jest ogólnodostępna i bezpłatna. Pozwoliła na stworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców, w tym osób w wieku od 15 do 35 roku życia, osób pow. 50 lat, osób niepełnosprawnych, zarówno samodzielnych jak i z opiekunem. 
 

Autor: Gmina Bełżyce
Powrót
Panorama
Wirtualny spacer
Logo LDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie pierogów
Lokalna Grupa Działania
Strona archiwalna
Strona Archiwalna
Dłonie na laptopie
Powiatowe Centrum Informacji