W związku z powyższym przypominam, że od godziny 12:00 do godziny 20:00 uruchomione zostaną zastępcze punkty poboru:
Wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w następujących lokalizacjach (dystrybucja wody butelkowanej):
Woda przeznaczona do celów socjalno - bytowych udostępniona zostanie dla mieszkańców:
Na bieżąco całą akcję nadzoruje Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Lublinie. Placówki wychowawcze i oświatowe na terenie miasta Bełżyce mają zapewnioną wodę do spożycia.
Ponadto w czwartek 6 lutego br. zostały pobrane kolejne próbki wody do badań laboratoryjnych. Wyniki analiz próbek wody będą dostępne najwcześniej po upływie 24 godzin.
Po uzyskaniu wyników zostaną podjęte dalsze decyzje. W działania zaangażowane są również służby mundurowe Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach.
Numer informacyjny: 48 601 804 852
Komunikat (aktualizacja ) o jakości wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Bełżyce, gm. Bełżyce (otwórz>>)