Jesteś tutaj > Gmina Projekty unijne i inwestycyjne Uzupełnienie umiejętności cyfrowych pracowników JST
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
Mapa Bełżyc
Zdjęcie dwóch osób z wagą i młotkiem sędziowskim
Nieodpłatna pomoc prawna
Platforma zakupowa
Platforma zakupowa

Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze

Stawki podatkowe obowiązujące w 2025 roku
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP

Grafika zawiera po lewej stronie flagę Polski, a po prawej stronie widnieje godło Polski

Program modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko - ORLIK 2012"
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Grafika zawiera po lewej stronie flagę Polski, a po prawej stronie widnieje godło Polski
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Logo Powiatu Lubelskiego na białym tle. Pod tłem zdjęcie Lublina.
Powiat Lubelski
Logo PROEKOB na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Proekob
Logo Firmy na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Miasto i biznes

Uzupełnienie umiejętności cyfrowych pracowników JST

„Uzupełnienie umiejętności cyfrowych pracowników JST i zwiększenie wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej w województwie podkarpackim i lubelskim”

Projekt „Uzupełnienie umiejętności cyfrowych pracowników JST” jest inicjatywą realizowaną w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), mającą na celu podniesienie jakości obsługi obywateli oraz zwiększenie efektywności pracy administracji publicznej przez rozwój umiejętności cyfrowych urzędników. Skierowany jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego (JST) z województw podkarpackiego i lubelskiego, a jego głównym założeniem jest organizacja szkoleń rozwijających kluczowe kompetencje w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Głównym celem projektu jest wzmocnienie kompetencji cyfrowych urzędników w zakresie m.in. dostępności cyfrowej, cyberbezpieczeństwa, zarządzania danymi oraz komunikacji w pracy zdalnej. W projekcie przeszkolonych zostanie 3062 pracowników JST, którzy wezmą udział w 14-godzinnych sesjach obejmujących zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Uczestnicy będą mogli wybrać dodatkowe moduły dostosowane do specyficznych potrzeb administracyjnych, takich jak zarządzanie projektami, cyfryzacja obsługi klienta czy podstawy sztucznej inteligencji.

Szkolenia realizowane będą w małych, 5-osobowych grupach, co pozwoli trenerom na dostosowanie podejścia do indywidualnych potrzeb uczestników. Każdy urzędnik otrzyma kompleksowe materiały edukacyjne, w tym multimedialne prezentacje, podręczniki i instruktażowe filmy, które pozwolą na samodzielne rozwijanie zdobytych umiejętności.

Dzięki realizacji projektu uczestnicy zdobędą umiejętności umożliwiające efektywniejsze wykonywanie codziennych zadań oraz zwiększenie jakości obsługi obywateli. Wzmocnienie kompetencji cyfrowych urzędników przyczyni się także do zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowego i lepszej dostępności usług publicznych. Partnerstwo między organizacjami o różnych kompetencjach zapewnia wszechstronne podejście do potrzeb uczestników oraz wysoką jakość oferowanych szkoleń.

 

Grafika przedstawia loga od lewej strony: Krajowy Plan Odbudowy, flagę Polski, Flagę Uni Europejskiej oraz logo Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Powrót
Logo LDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie pierogów
Lokalna Grupa Działania
Strona archiwalna
Strona Archiwalna
Dłonie na laptopie
Powiatowe Centrum Informacji

Grafika przedstawia z lewej strony kontenery na odpady, a po prawej kalendarz.

Harmonogram odbioru odpadów